‎آمادگی وزارت جهاد کشاورزی برای شفاف سازی توزیع گوشت مرغ و گوشت قرمز از طریق شرکت های پخش

مدیر کل بازرسی و نظارت کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بازار محصولات کشاورزی از نبود ساز و کار توزیع مناسب و شفاف رنج می برد.

‎به گزارش دبیرخانه رویداد و به نقل از فودپرس، مدیر کل بازرسی و نظارت کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بازار محصولات کشاورزی از نبود ساز و کار توزیع مناسب و شفاف رنج می برد.

‎مسعود امرالهی مدیر کل بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی در پنل تخصصی “نقش بازاررسانی شرکت های پخش و نظارت وزارت جهاد کشاورزی” در ششمین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی صنعت پخش ایران با بیان اینکه نظام توزیع در بخش کشاورزی نیازمند پایش و تقویت است خاطرنشان کرد: اصلاح زنجیره توزیع کالا در بخش کشاورزی اصلاح شود به طور قطع کالا با قیمت پایین تری به دست مردم می رسد.

‎وی خاطرنشان کرد: پس از اجرای قانون انتزاع، علاوه بر وظیفه تولید، توزیع و تنظیم بازار محصولات کشاورزی نیز به وزارت جهاد منتقل شد و به دلیل نبود زیر ساخت های لازم در بخش فیزیکی و منابع انسانی، مشکلات زیادی را برای رسیدن به هدف مطلوب پشت سر گذاشتیم.

‎امرالهی با اشاره به سیاست های دولت در زمینه جهش تولید و ایجاد ثبات در بازار گفت: در بسیاری از کالا علاوه بر مشکلات تولید در زمینه بازار رسانی محصولات کشاورزی نیز با مشکلات گسترده ای مواجه هستیم.
‎وی افزود: در سال گذشته مشکلاتی در بخش تولید گوشت مرغ داشتیم و به دلیل ناکارآمدی نظام توزیع مرغ در کشور پس از برنامه ریزی دقیق توسط وزارت جهاد کشاورزی افزایش تولید انجام شد اما بازار به سختی مدیریت شد تا به آرامش برسد.
‎مدیر کل بازرسی و نظارت وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: طی ماه های اخیر تولید مرغ در شرایط ایده آلی است و در حال حاضر بهترین زمان برای اصلاح نظام توزیع و پخش مرغ در کشور است و ما دست کمک به سمت شرکت های پخش دراز می کنیم که در زمینه توزیع مرغ در کشور ورود جدی کنند.
‎وی خاطرنشان کرد: در بخش توزیع مویرگی گوشت قرمز تنظیم بازاری نیز مشکلاتی وجود دارد و وزارت جهاد کشاورزی آمادگی دارد در کنار فروشگاه های زنجیره ای، شرکت های معتبر صنعت پخش که امکان تامین زنجیره سرد و توزیع مویرگی را دارند به زنجیره توزیع گوشت قرمز کشور بپیوندند.

فهرست